Recenze trailové obuvi INOV-8 ARCTICTALON 275

Stejně jako všichni běžci mám obavu z kluzkých povrchů. Ledu a udusanému sněhu zkrátka nevěřím ani slovo;) Po prvním sběhu po ledové pěšině na hřebech se však mé obavy zcela rozplynuly. Bota drží jak přibitá a já se mohu věnovat ubíhající krajině a myšlenkám na hlouposti ;)

Dlouhodobě jsem příznivcem výrobků a běžeckých trailových bot  Inov-8, nenechám se zvyklat na žádnou jinou značku a dobře dělám ;) Beru každý výstřelek mého oblíbeného výrobce a má spokojenost jen roste. Jejich minimalistické boty mi padnou na nohu, textil na tělo, batohy Inov-8 mají tolik vychytávek, že pokaždé objevím novou a vše drží napříč velké zátěži pohromadě a funguje jak má.

Ale zpět k Inov-8 ARCTIC TALON 275

Podrážka s hrubým vzorem a hřeby už na první pohled vypadá, že bude držet i na kluzkém ledu a bledě modrý bezešvý svršek mě vzhledem k předchozím zkušenostem s Inov-8 také nechává klidným.

aktualni

Drop této běžecké boty je 4 mm, tlumení 6 mm, což na běh v terénu úplně stačí, navíc jsou stabilnější a umožňují lépe vnímat zdolávaný terén.

Při prvním tréninku bota trošku povolí, zprvu působí tužším dojmem, což u přiléhavého a minimalistického stylu této značky nebývá očekáváno, ale díky měkkému polstrování zevnitř a robustnosti vnějšku, se cítíte v bezpeční i když probíháte mezi kry rozbitého ledu.

Tuto běžeckou obuv mohu jen doporučit a to i přes to, že ji nevyužijete celoročně. O to snazší je si v mrazu v zimních měsících říct, že jít běhat právě v tomhle "krutém" počasí ven, je to nejlepší, co mohu udělat.