Recenze běžeckých podkolenek CEP ULTRALIGHT

KTERÉ VYBRAT? STANDARTNÍ BĚŽECKÉ PODKOLENKY CEP 2.0, NEBO ODLEHČENÉ ULTRALIGHT?

Trend kompresních doplňků pro běh je v současné době v plném rozmachu a debaty o tom, jestli komprese ano, či ne, jsou už pomalu potlačeny samotnými uživateli, kteří si sami rozhodli a z různých důvodů je hojně využívají. Ne vždy je přece nutná pětiletá studie, která zaručuje účinky, ale to nejpodstatnější je dobrý pocit. Německá značka CEP se snaží svým zákazníkům vyhovět po všech stránkách. Nejenže její produkty skutečně odpovídají vědeckým studiím, neboť výrobce, společnost medi, má dlouholeté zkušenosti se zdravotní kompresí, ale právě pohodlí, design a praktičnost mají dotaženou do detailu. A pro letošní sezonu přicházejí na trh opět s něčím novým: s kompresními podkolenkami CEP ULTRALIGHT.

Jaké jsou jejich hlavní výhody?

Hned na úvod je dobré říci, že CEP ULTRALIGHT splňují přísná kritéria pohodlí i funkčnosti, na která si mohl uživatel v minulosti zvyknout u CEP Run Socks 2.0, jež získaly prestižní ocenění Red Dot Design Award 2014. Vzhledem k tomu, že mají tyto dva produkty mnoho společného, možná je na místě vrátit se alespoň zmínkou i k tomuto v minulosti testovanému modelu.

Červené podkolenky na obrázku mají za sebou 10 závodů (každý v délce okolo 10km) a dalších cca 40 kvalitních tréninkových jednotek. Přepočteno na kilometry to dělá zhruba 700 km. Ani po takové zátěži však není patrný žádný problém ani v kompresi, ani ve výdrži materiálu. Velký podíl na tom mají právě kvalitní materiály (85% polyamid, 15% spandex) a zejména jejich zesílení v extrémně namáhaných místech. Celkově jsou podkolenky mírně silnější, což je ideální do podzimních a jarních rozmarů počasí, ale co v létě?

aktualni

Popravdě jsem se trochu obával toho, jestli budu moci tyto podkolenky využít i v extrémních vedrech léta, kdy každý myslí na to obléci si toho na sebe co nejméně. Přece jen jsem si na kompresní podkolenky zvykl a tak bych je ani v létě nechtěl odkládat. Naštěstí CEP tento problém vyřešil za mě a podkolenky ULTRALIGHT jsou přesně to, co by mělo problém s běháním při vysokých teplotách vyřešit. Z tohoto pohledu je výhodou také jejich barevné provedení. Sice se nabízí i v černé a červené, ale možná trochu na praní nepraktická bílá bude v horkém letním sluníčku nejlepší volbou. Díky jemné, odlehčené pletenině ( 60% polyamid, 25% spandex, 15% polypropylen) jsou daleko prodyšnější při zachování stejné odolnosti. Ačkoliv by se mohlo zdát, že čím méně materiálu, tím menší komprese, tak to není pravdou. Komprese je dokonce na vyšší hodnotě a proto budou ULTRALIGHT dobrým parťákem do letních trailových běhů, popřípadě skyrace, kde v náročném terénu mohou pomoci i jako prevence zranění.