Jak prát termoprádlo, funkční a membránové materiály?

Každý správný Čech ustřihne cedulku s popisem údržby na oblečení hned po příchodu domů a potom beznadějně pátrá, jak který svršek prát. V následujícím, krátkém článku se budeme se snažit Vám to s praním a čištěním maličko usnadnit.

Termoprádlo vyperte vždy před prvním použitím, pomůckou Vám budou symboly na etiketě. Pokud ji, jako všichni ostatní, už nemáte, perte nejlépe ve 40° teplé vodě a použijte prací prostředek určen přímo na termoprádlo.

Aviváž zásadně nepoužívejte, snížíte tím kapilární výkon vlákna a u výrobků s membránou můžete snížit, nebo úplně zničit její funkčnost. Obecně byste prádlo s membránou měli pro čištění svěřit do rukou odborníka v čistírně, nebo použít prací prostředek pro membránové materiály.

aktualni

Termoprádlo bývá jemná tkanina, perte ho proto naruhy, aby zipy a hrubé nášivky nezpůsobily zatržení. Ždímat můžete běžně v pračce jak jste zvyklí. Vlákno nemá téměř žádnou nasákavost a schne tedy velice rychle.

Propocené funkční prádlo po běžeckém tréninku ihned lehce přeperte nebo vymáchejte. Takto ochráníte textilii před negativními účinky potu, jež je velice agresivní a může způsobit nechtěné skvrny. Pozor také, pokud používáte deodoranty a antiperspiranty, mohou tyto v kombinaci s potem negativně ovlivnit stálost vybarvení výrobku.

Světlé a tmavé odstíny perte odděleně a neopomeňte zapnout zipy. Nesušte na přímém slunci, přijdete o pěkné barvy a výrobky s potiskem vždy perte i žehlete po rubové straně.