Proč běháním nehubnu?

Běháte především proto, abyste shodili přebytečná kila a ony ne a ne ubývat?

Běhání na stejnou vzdálenost a stejným tempem může zastavit úbytek na váze.

Naše těla pro hubnutí a udržování hmotnosti preferují rozmanitost, a to buď tím, že zpomalujete (např. trénink na nižší srdeční frekvenci) nebo přidáním rychlostních intervalů.

Nevynechávejte silový trénink, je důležitý.

Silový trénink je zásadní pro zvýšení metabolismu, tónování a vyvážení svalů pro běh a prevenci úrazů. Běh sám o sobě neformuje horní části těla a nevytváří silné jádro!

Příliš mnoho fyzického stresu uvolňuje hormony, které vedou k ukládání tuků.

Vaše tělo nemůže poznat rozdíl mezi sprinty pro zábavu nebo během před medvědem. Jakmile přidáte vzdálenost běhu nebo zvýšíte četnost rychlostních tréninků, může se vaše tělo začít cítit ve stresu a zvýšit hladinu kortizolu, což vede ke zvýšení ukládání tuku v těle, a to zejména v oblasi břicha.

Strava s vysokým obsahem cukru a zpracovaných sacharidů nevede ke ztrátě hmotnosti.

Běžci jsou notoricky známí doplňováním paliva bagetami a koláčky. Rafinované sacharidy jsou přeměněny na glykogen a tělo ukládá to, co nepoužije, jako podkožní tuk. Přemíra sladkostí může také vést k inzulinové rezistenci, závislosti na cukru a přemnožení kvasinek ve střevech.

Nedostatek spánku vykolejí hubnutí.

Vynechávání spánku ovlivňuje hormony, které pomáhají regulovat naše chutě. Vyčerpání u nás také způsobuje to, že toužíme po rychlé energii, tzn. cukru a rafinovaných sacharidech.

Přecitlivělost na některé potraviny může ztěžovat hubnutí.

Často se stává, že jsme přecitlivělí na potraviny, po kterých toužíme. Tyto potraviny mohou vést k zánětu a ztěžují traktu absorbovat živiny, což může způsobit další chutě a následné přejídání.

Pokud máte rádi běh, není třeba ho nijak omezovat, nezapomínejte však na kompenzační cvičení například ve fitness a při výběru potravin naslouchejte svému tělu. Časem sami poznáte, co je pro vás nejlepší.

aktualni