5 běžeckých tipů jak si vymknout kotník

Kolikrát vás kdy nabádali k opatrnosti? Myslíte, že nabádáním k opatrnosti se riziko úrazu snižuje? Když vám partner před vyběhnutím řekne: "běž opatrně, ať se ti nic nestane", běžíte potom opatrněji? Asi ne, že?

Vymknutý kotník měl už minimálně jednou v životě každý z nás. Toto nepříjemné a bolestivé zranění přijde zčistajasna, ve chvíli kdy to nejméně čekáme a stane se způsobem, který jsme si neuměli ani představit. Lze tedy říct, že kdybyste si měli kotník vymknout schválně, ani byste nevěděli jak na to. Naštěstí jsme tu ale my s našimi pěti tipy, jak si kotník z vysokou pravděpodobností vymknout ;)

Běh na páse v žabkách

Ano! - toto je odpověď na otázku, zda někoho napadne běhat na běžeckém páse v žabkách. Jednoduchý způsob, nenáročný na vybavení, lze provádět v každém průměrně vybaveném fitku, jen si nezapomeňte doma žabky. Kdyby se vám dlouho nedařilo, doporučujeme si do žabek ještě namočit nohy.

Běh ze schodů s rozvázanými tkaničkami

Především děti musíme stále upozorňovat na rozvázané tkaničky a tudíž i zvýšené riziko vzniku úrazu. Proč tedy tuto jednoduchou metodu nevzít za svou? Pozor ale na délku a pevnost tkaniček! Použijte nejlépe nové, čili pevné tkaničky o dostatečné délce. S krátkými tkaničkami byste zbytečně ztráceli čas.

aktualni

Trailový běh v noci bez čelovky

A je tady můj nejoblíbenější způsob! Běháte trail? Máte rádi přeskakování kamenů, kořenů a vyhýbání se nástrahám, kdy při rychlejším tempu nemůžete spustit oči z trasy pro její členitost? Pokud už vás tato trasa nudí, protože jí znáte zpaměti, vyvedeme vás z omylu. Nazujte běžecké boty a v noci a bez čelovky se vrhněte v pořádném tempu poznat její nástrahy. Sami uvidíte, ze hned poznáte kameny a kořeny o kterých jste neměli ani ponětí. TIP: Pokud se vám nechce v noci, lze provádět i za světla se zatejpovanýma očima.

Běh do hospody a zpět

Pokud je vaším běžeckým cílem restaurační zařízení, neopomeňte ho poctít svou návštěvou. Nenechejte se však strhnout davem k objednávání nealko nápojů a jděte svou cestou. Vaše veselá cesta zpět bude díky kličkování nejen delší, ale pro vymknutí kotníku mnohem příznivější.

Běh za sýrem z kopce

Už asi 200 let se anglickém hrabství Gloucestershire organizovaně vrhají lidé z kopce Cooper’s Hill za koulejícím se bochníkem sýru Double Gloucester. Kdo sýr dostihne, nebo kdo je první dole pod kopcem, vyhrává. Všechno to vypadá jednoduše a legračně, ale je důležité si uvědomit, že Cooper’s Hill není obyčejný kopec. Je velmi strmý, a tak řezné rány a zlomené kosti nejsou vzácností. Proč to tedy nevyzkoušet i tady :)

jak-si-vymknout-kotník