Vliv běhání na intimní život

Že pravidelný pohyb zvyšuje chuť na sex je všeobecně známo, opačně to však tak jednoznačné není. Jak spolu běh a sex souvisí a ovlivňují pozitivně každá z aktivit tu druhou? Lidé, kteří po dlouhé době nicnedělání vstaly z gauče a začaly se věnovat sportovní aktivitě, zaznamenávají zpravidla zvýšení libida a sexuální činnosti.

Jak běh zlepšuje sexuální život?

Když běháme několikrát týdně, cítíme se jako světoví šampioni a nejspíš shodíme i pár kil. Proto jsme více sexy a stoupá i naše chuť vyplavit hormon štěstí-endorfin i jinak, nežli běžeckým výkonem. A co si budeme povídat, pokud je naše tělo zvyklé na pravidelný sportovní výkon, méně se potíme a funíme, což ke kvalitě sexuálního života výrazně přispívá. Pokud mají ženy stálého partnera, jsou pro něj přitažlivější a když je vidí doběhnout domů vyčerpané a šťastné, mnohdy dojde na věc ještě v teniskách.

Z mužů dělá běhání lepší milence, protože snižuje pravděpodobnost výskytu erektivní dysfunkce, která je způsobená nesprávnou cirkulací krve. Zvýšená kardiovaskulární aktivita, jako je běh, se podílí na prevenci ucpávání tepen, zajišťuje správné proudění krve a když krev proudí tam, kam je potřeba, vylepšuje sexuální výkony.

Jako běžci také získáme lepší vztah k vlastnímu tělu, napumpujeme tak svoje sebevědomí, chceme se milovat častěji a nevyžadujeme pouze sex za pološera.

Jak sex zlepšuje běžecký život? :)
 

Je vhodné být sexuálně aktivní, pokud trénujeme na důležitý závod nebo bychom měli šetřit energii?

Odpovědi odborníků nejsou jednoznačné. Sexuologové vidí běžný partnerský sex při přípravě na závod pozitivně – ve většině případů nejsou sexuální hrátky vyčerpávající a jako odreagování se při tréninku doporučují. Rekreační běžci se také shodují na tom, že skvělý sex rovná se skvělý běh a trénink s partnerem navíc (pokud běhají oba) zvyšuje vzájemnou přitažlivost.

Kdy sex běhu škodí?

Negativní vliv na výkon ale může být fyzicky náročná sexuální aktivita večer před závodem. Nemluvě o tom, pokud sex provádíme v noci před výkonem místo toho, abychom se pořádně vyspali.

Sexuologové také upozorňují, že negativní vliv na výkon může mít množství sexu s novým partnerem, protože do toho dáváme všechno a třeba několikrát denně. Stejně tak sex na party s neznámým člověkem rozhodí před závodem naše soustředění. Zde jde spíše o navozenou únavu a někdy též negativní emoce, dané problematickou nebo citově zatěžující situací.

aktualni

Běh a sex se snoubí

Odborníci i vrcholoví sportovci se sice shodují na tom, že večer před závodem je lepší si v klidu projít trasu a nezneklidňovat svojí mysl i tělo sexuálními výkony, při hobby běhání má ale trénink pozitivní vliv na sex. Cítíme se totiž přitažlivější a toužíme po dalších endorfinech.

A jak ovlivňuje sex běhání? Minimálně! Prostě jsou to dvě kardiovaskulární aktivity, které jdou dohromady. I když zvýšená sexuální činnost z vás maratonce za noc neudělá, vaše tréninky rozhodně neohrozí, naopak.