Ranní běh

Co jiného by mohlo být nejlepším startem do nového dne než běh?  Ranní běh oproti má oproti dopolednímu a odpolednímu běhu spoustu výhod.

Pokud běh po ránu chcete vyzkoušet, určitě se vyplatí jít dřív spát. Chcete totiž v ideálním případě vstát z postele tou správnou „běžeckou botou“ a plní energie, rozhodně nechcete běžet ještě malátní noci, kdy se pořádně nevyspíte. Doufám, že nemusím připomínat, abyste to na noc ani s jídlem nepřeháněli – zaprvé to není zdravé a navíc by vám mohlo být při ranním běhání rovnou špatně. Doporučuje se ani ráno nejíst, ale vypít sklenici vody třeba se šťávou z citronu. Každopádně pokud sníte malý banán, tělo se lépe nastartuje a bude vám lépe. Protože hrozí, že se vám ranní běh zalíbí a natáhnete ho, pro případné doplnění energie nezapomeňte musli tyčinku. Nezapomeňte na rozehřátí svalů, zvlášť po ránu ještě nejsou svaly, šlachy, klouby úplně pro běh připraveny. Jako vždy začněte pozvolna chůzí. Ideální je běhat 30–40 minut, ale můžete i déle podle svých časových možností.

Výhody ranního běhu

  • běh po ránu dodá energii a zlepší náladu do celého dne
  • je skvělý pro pracovně vytížené lidi, kteří už se odpoledne nepřinutí
  • užijete si ranní ticho, nic a nikdo vás nebude rušit
  • nebudete muset celý den myslet na to, jestli si stihnete zaběhat přes den

Takže pokud odpoledne nestíháte, můžete si tuto aktivitu vynahradit ráno při svitu vycházejícího slunce, samozřejmě jestli si trochu přivstanete. Ne každému ranní běh vyhovuje, jsou však běžci, kteří běhají pouze ráno při zachování jejich kondice a se srovnatelnými výkony jako mají „odpolední běžci“.

aktualni