Začínáme běhat

Rozhodli jste se začít běhat?

Aby nám počáteční nadšení vydrželo a přečkali jsme sportování ve zdraví, měli bychom se držet některých doporučení. Jaká doporučení to jsou a proč je vhodné je následovat, si představíme v tomto článku.  Pokud jste v minulosti nikdy neběhali a začínáte úplně od začátku, nepřeceňujte své možnosti. Stanovte si menší cíle a postupně své požadavky na výkony zvyšujte. Také se nenechte odradit prvním neúspěchem. Zvolte příjemné volnější tempo a kratší nenáročnou trasu, kterou snadno zvládnete.

Bezpečnost především

Myslete také na svou bezpečnost. Pokud budete běhat v blízkosti silnice, mějte běžecké oblečení s reflexními prvky, za snížené viditelnosti možná budete potřebovat také světlo – pro tento účel bude nejvhodnější čelovka na běhání. Při běhu na odlehlých místech mějte při sobě vždy něco, čím na sebe můžete upozornit v případě úrazu nebo přepadení, například telefon, alarm nebo baterku.

aktualni

Potřebné vybavení

Určitě nejdůležitější věcí pro Váš běh je výběr kvalitní běžecké obuvi, do které se nebojte investovat. Kvalitní obuv zajistí nejen komfortní běh, ale také snižuje riziko úrazu. Obuv vybírejte ve specializovaných obchodech podle terénu, ve kterém budete běhat. Později si můžete pořídit také běžecké oblečení, které je vyrobeno tak, aby bylo prodyšné, ale zároveň jste v něm neprochladli.

Svému tréninku přizpůsobte také stravování a pitný režim. Lépe se běhá před jídlem a nezapomeňte na dostatečný a pravidelný přísun tekutin.