Co je vlnová deska Mizuno WAVE

Vlnová deska Mizuno "Wave" byla uvedena na trh už v roce 1998. Jde o technologii, která kombinuje dvě základní funkce běžecké obuvi a to tlumení a stabilitu. Princip vlnové desky, i to, že sestává pouze z jednoho kusu, znamená, že si zachovává stále stejné vlastnosti a má dlouhou životnost. Je lehká a flexibilní a tím zajišťuje běžecké obuvi Mizuno maximální efektivitu a výkon. Při běhu je tělo vystaveno působení velké síly a tlaku. Běžecká obuv by proto měla zajišťovat optimální kombinaci tlumení a stability, aby umožnila běžci maximální výkon a současně snižovala riziko zranění.

Jak vlnová deska funguje?

Princip vlnové desky spočívá v tom, že rozptyluje síly dopadu rovnoměrně na větší plochu a tlumení je tak účinnější. Tvar vlnové desky může být navržen pro různé typy běžců, tak aby ideálně splňoval jejich nároky na tlumení a stabilitu. Vlnová deska zajišťuje lepší distribuci síly dopadu při kontaktu s povrchem, a tím účinnější tlumení nárazů.

Podpora

V modelech běžecké obuvi určených pro běžce s pronačním nášlapem je umístěna vějířovitá vlnová deska. Podobně jako paralelní vlnová deska rozptyluje nárazy po celé ploše chodidla, současně však díky odlišnému tvarování vlnové desky na vnější a vnitřní straně chodidla zajišťuje noze stabilitu a udržuje ji ve středním neutrálním postoji. Tvarováním vlnové desky tak lze obuv přizpůsobit různým typům nášlapu i různé váze běžců.

aktualni

Jak rozlišit vlnové desky Mizuno?

PRO NEUTRÁLNÍ NÁŠLAP má vlnová deska na vnější (laterální) i vnitřní (mediální) straně boty stejný tvar. Pokud se na botu z boku podíváte, jednoduše uvidíte skrz vlnovou desku.

PRO PRONAČNÍ NÁŠLAP má vlnová deska  na vnější (laterální) a vnitřní (mediální) straně boty odlišné tvarování. Z bočního pohledu tak není skrz vlnou desku vidět.

PARALELNÍ VLNOVÁ DESKA rovnoměrně rozptyluje a pohlcuje tlak nárazu po celé vlnové desce. Poskytuje vynikající odpružení a stabilitu.

VĚJÍŘOVITÁ VLNOVÁ DESKA podobně jako paralelní vlnová deska rozkládá náraz po celé ploše desky. Současně redukuje nadměrné našlapování směrem dovnitř (pronace) tím, že přesunuje těžiště na střed umístěním užší desky na vnější stranu boty a zesílením vrstvy na vnitřní straně. Nohu tak udržuje ve středním neutrálním postoji.

INFINITY VLNOVÁ DESKA disponuje další úrovní vlnové technologie s viditelnější a účinnější konstrukcí. Tato jedinečná vlnová deska se skládá ze dvou paralelních vln, které jsou vzájemně spojeny měkkými sloupky. Poskytuje bezkonkurenční odpružení pohlcováním a rozptylováním nárazů při běhu.

DVOJITÁ VĚJÍŘOVITÁ VLNOVÁ DESKA poskytuje maximální podporu, kontrolu pohybu a tlumení nárazů.

mizuno-wavw