Regenerace sprchou po běhu

Věnujete se regeneračním procedurám po běhu, nebo se jako drtivá většina běžců vymlouváte na nedostatek času a peněz? Tak teď přijde šach-mat! Účinnou regenerační pomůcku má totiž každý z nás v koupelně a to obyčejnou sprchu. Střídavým sprchováním teplou a studenou vodou získáte jednoduchou a velmi účinnou regenerační proceduru.

Jak na to?

Sprchováním nohou studenou vodou a se v podkoží drobné cév stáhnou, aby zabránili nadměrným ztrátám tepla, naopak při teplé sprše dojde k roztažení cév. Střídáním působení těchto dvou rozdílných teplot na naše nohy se výrazně podpoří krevní oběh, zlepší odvod metabolických produktů vzniklých při zátěži a přívod potřebných živin. Tento postup navíc výrazně zmírní otoky kloubů po zátěži a jejich bolestivost. Pokud si troufnete na střídavou sprchu celého těla, tímto otužováním snížíte pravděpodobnost infikování těla nejrůznějšími neduhy a jako bonus zpevníte pokožku a zajistíte její lepší výživu.

Jdeme na to

  • Začněte jako obvykle, smyjte ze sebe pot a vše ostatní.
  • Studenou vodou zchlaďte celou oblast dolních končetin, především stehna, klouby, kotníky a achilovky. Kdo si troufne, sprchuje od hlavy až k patě.
  • Každou oblast chlaďte alespoň 10 vteřin.
  • Následně si horkou vodou všechny partie znovu prohřejte.
  • Celý tento postup opakujte třikrát a nezapomeňte vnímat, zda vás nohy po této proceduře budou bolet kratší dobu než obvykle.

aktualni