Proč běhat nebo začít běhat?

Když se běžce zeptáte, proč běhá a on Vám odpoví, že je to zdravé, nebo že ho to baví, máte velké štěstí. Jsou totiž i takový, co vás zahrnou lavinou odpovědí a běhání vám neúmyslně zprotiví.

Pojďme si sepsat několik nejmotivovanějších důvodů, proč běhat, nebo s pravidelným běháním začít.

Radost ze života – běhání je skvělým protistresovým bojovníkem. Lidé, věnující se pravidelnému běhání mají více energie, sebevědomí a cítí se lépe.

Noví přátelé – společná aktivita běžce spojuje natolik, že se mezi sebou baví od počátku jako s mnohaletými přáteli. Věkové rozdíly jdou stranou a tykání také není ničím neobvyklým. Především na hromadných bězích není získávání velkého počtu nových přátel ničím novým.

Mozek jede na plno – běžci mají nejen silné nohy, ale také mozek. Při tréninku je čas na přemýšlení a na nahlížení na problémy z jiné perspektivy. Ponořte se do sebe, staňte se vyzrálejším člověkem a radostí dítěte.

Žádné zbytečnosti – ne nadarmo se říká, že běhání je nejlevnější a na vybavení nejnenáročnější sport. Nepotřebujete tunu drahého vybavení ani pronájem sportoviště. Postačí kvalitní běžecké boty a tvou tréninkovou halou je celý svět.

Tělo štíhlé a fit – dobrý zpráva pro běžce, kteří s během začínají pro shození pár kilogramů je, že je to jeden z nejúčinnějších způsobů spalování podkožního tuku. Tělo si při pravidelném běhu řekne samo o pestrou stravu, plnou potřebných vitamínů a stopových prvků. Nezdravá strava je následně samovolně vytlačena z vašeho jídelníčku.

Síla a pevné zdraví – běh posiluje srdce, zlepšuje funkci krevního oběhu a plic, díky čemuž jsme výkonnější a snižujeme riziko kardiovaskulárních onemocnění. Již během několika měsíců si výrazně zlepšíte svoji tělesnou výkonnost a kondici. 30 minut běhu stačí k tomu, abyste se na závěr dne dokonale uvolnili.

aktualni

Maximální svoboda – stanete se svobodným člověkem. Lze běhat ve dne v noci, sám nebo s přáteli, po ulici nebo po hřebenech kopců a hor. Běžte chvíli pomalu, chvíli rychle, jak daleko jen chcete a když nemůžete a přesto chcete běžet dál? Zítra je taky den…

Dokonalosti naproti – pravidelný běh vás mění nejen fyzicky, ale i psychicky. Získaná čistá mysl začne dbát na zdravou výživu a nevědomky zlepšujete svůj životní styl. Více přirozeně unaveni a s čitou hlavou lépe spíte, dokonce lépe než po prášku na spaní. Běh dokonce přispívá k větší vášnivosti, posiluje sexuální apetit a schopnost milovat se.

Pokrok – překonání vlastních bariér poznáte to, o čem se vám nikdy nesnilo. Mysleli jste si, že nikdy neuběhnete vkuse 5 km? Dnes, když si na to na patnáctém kilometru vzpomenete, zamrazí vás v zádech. Běháte rychleji a větší vzdálenosti bez zadýchávání jako na počátku. Bořte vlastní bariéry.