Neshazujete běháním? Zpomalte

Běháte co to jde a nedaří se vám zhubnout, zpevnit tělo a získat vysněnou postavu? Chyba může být ve vašem tempu, stravování, nebo jen běžeckém plánu.

Zpomalte

Určitě jste slyšeli, že rychlou, výbušnou aktivitou spalujete naše tělo cukry, naopak při tréninku vytrvalostním tréninku ubírá na nevzhledných podkožních tucích. Dle hodnoty naší tepové frekvence běžíme buď na cukry nebo tuky. Běžíme-li moc rychle, naše tepovka stoupá a necháme-li ji vystoupat až do tzv. anaerobního pásma, bude docházet ke spalování cukrů, a nikoliv k hubnutí. Ke snižování hmotnosti je třeba vykonávat aktivitu v tzv. aerobním pásmu, tedy na 55-70 % vaší maximální tepové frekvence.

Nedostatek spánku a sacharidy

Zní to neuvěřitelně, ale ve spánku se hubne. Dopřejeme-li si  noc plnou nerušeného spaní, naše tělo vyplavuje růstový hormon, který je účinným spalovačem tuků. Zadarmo tak zhubneme až 100g tuku za noc! Nic ale není úplně zadarmo a tak poslední večerní jídlo byste měli zkonzumovat nejpozději 2 hodiny před spaním, a k úspěšnému hubnutí v době odpočinku je třeba vynechat večer sacharidy. Dejte si zeleninu s kvalitními bílkovinami, vyhýbejte se stresovým situacím pokuste se dříve, nejlépe bez mobilu, v klidu usnout.

Bez plánu to nejde

Pouze pomocí aerobních aktivit, jako je běh postavu nevytvarujeme. Je třeba začít cíleně posilovat jednotlivé svalové partie. Pro formování postavy navštěvujte posilovnu anebo vykonávejte silové aktivity na čerstvém vzduchu min.3 dny v týdnu. Náhodná návštěva posilovny, ve které se zničíte jednou za týden, vaší postavě nepomůže.

Pozor na stres

Čím více aktivit, tím více zhubnete:) Někdy ale skloubit pracovní a osobní život s tréninkem prostě nejde. Pokoušet se dodržet vaše sportovní aktivity i v perné dny ale může mít zcela opačný efekt. Budete nervózní a v duševní nepohodě, a šance, že za odměnu po práci a tréninku sáhnete po pamlscích je v tyto dny vysoká. Pro hubnutí nemusíte trénovat každý den, naplánujte si jeden až dva volné dny v týdnu a podle potřeby je měňte podle náročnosti pracovních či rodinných povinností.

aktualni

Jídelníček a pitný režim

Můžete makat víc než všichni ostatní, pokud však neupravíte svůj jídelníček, výsledky v podobě vysněné postavy se nedostaví. Zdravá výživa a fyzická aktivita jsou jedinou správnou kombinací k úspěchu v podobě zhubnutí a formování postavy.

Nedostatek vody si také nepomůžete. Dodržováním pitného režimu v těle dochází k detoxikaci a právě vyplavení škodlivých látek přispívá k hubnutí. Pijte čistou vodu kdykoliv si vzpomenete, můžete si klidně nařídit budík, pokud vám dělá problémy si na vodu vzpomenout. Příjem tekutin je třeba navýšit také pokud dodržujete vysoce proteinovou dietu. Zvlášť živočišné proteiny jsou náročnější na strávení a spousta vody pomáhá i zde.