Běhat se sporttesterem či ne?

Bez sporttesteru kvalitně běhat prostě nejde a hned ze startu si pojďme říct o hlavních funkcích, kterými musí disponovat, aby vůbec stál za to.

  • Hodinky – bez hodinek nevíme, zda se vrátíme z běhu včas na oběd.
  • Budík –  bez budíku bychom při běhu vůbec nemuseli probudit.
  • Kalendář – bez kalendáře bychom se museli zamyslet, který je den.
  • Bluetooth – bez připojení už dnes neběží ani lednice.
  • mp3 – nevím co to je, ale bez toho by nás určitě běh nebavil.

A teď už vážně, proč se sporttesterem běhat?

Sporttester je dobrý pomocník pro rozpoznání příliš rychlého běhu, takový osobní omezovač pro horlivé začínající běžce, kteří se zaměřují na výkon, ale ještě v sobě nepříliš dobře čtou.

Běžecký začátek a znovu-začátek

Pokud jste se dlouho nehýbali a nejste zvyklí naslouchat svému tělu, je pro vás sporttester v prvním období návratu k pohybu neocenitelným pomocníkem. Vždy, když to „přepálíte“, vyhubuje vám. Ani osobní trenér do vás nevidí tak dobře, jako sportovní zařízení, snímající váš tep. Po krátkém čase se svému tělu naslouchat naučíte a běžecké tempo si udržujete dle vlastních zkušeností.

aktualni

Výkonnostní běh

Pro výkonnostní a vrcholové běžce, sportovce a jejich trenéry, je pak sporttester tím nejlepším pomocníkem, neboť žádný trenér nemůže vědět, jestli se jeho svěřenec nefláká, nebo naopak netrénuje víc, než má. Sporttester ho hlídá za něj a nedá se nijak ošidit, prostě co na srdci – to na displayi. Je-li vaším cílem podat co nejlepší výkon, na nějž jste schopni v danou dobu natrénovat, pak se bez pomoci sporttesteru neobejdete.

Kdy sporttester zahodit?

Pokud už jste zkušený běžec a dokážete odhadnout míru úsilí pomocí intenzity dechu, sporttester muže do šuplíku, nebo nejlépe k dalším začínajícím běžcům, kterým v začátcích také pomůže.