Běh místo oběda nebo naopak?

O víkendech většině z nás volný režim dovoluje zaběhat si kdy chceme. Ve všední dny už to tak snadné nebývá. Pokud nejste ranní ptáče, nebo se vám nechce s čelovkou do tmy, běh místo oběda nebo jiného velkého jídla dne, není špatnou alternativou. Když na vynechané jídlo zapomenete, věřte, že kromě snížení tělesné hmotnosti se nic moc nestane. Zpravidla se ale tělo samo o vynechané jídlo přihlásí :)

Pokud máte na oběd jen 30 minut, neberte to jako automatickou výmluvu, i 4km denně v tempu 5min/km (stejně vynecháváte intervalový trénink :) je krásných 20km týdně a máte každý den ještě 10 minut na pohodovou sprchu.

Klasický český způsob stravování vyměňte ze větší snídani i večeři a místo oběda po běhu lehkou svačinou doplňte jen nejdůležitější živiny. Stejně po doběhu nebudete mít velký hlad. Nezapomeňte i na svačinku hoďku dvě před poledním během.

Na obě svačiny myslete už doma a připravte si je sami, pokud to neuděláte, hlad vás přinutí koupit si výživově méně hodnotné jídlo v kantýně a ještě tím ztratíte cenné minuty, které můžete trávit během.

aktualni