Neběhejte v kuse, odpočiňte si ;)

Patříte k lidem, kteří se úplně zbláznili, koupili si běžecké boty a běhají? Vezměte rozum do hrsti a úplně s tím přestaňte, nebo alespoň neběhejte dlouhé úseky v kuse. Níže vám přinášíme několik nápadů na nepostradatelné běžecké přestávky.

Prosté lehnutí si na cestu

Usoudíte-li , že je čas na přestávku třeba až po prvním celém kilometru a žádné místo pohodlného odpočinku není zrovna v okolí, jednoduše si lehněte na cestu a pár hodin si odpočiňte. Dlouhou chvíli si zkraťte například snědením všech carbosnacků, endurosnacků a vypitím veškeré vody, kterou jste si s sebou vzali.

Hospoda na trase

Máte to štěstí, že jste na vaší trase potkali hospodu? Pokud jste si to naplánovali schválně, musíme vás pochválit, ale pokud toto znamení přišlo shůry, hned toho využijte a zastavte se na oběd. Pokud nemáte štěstí a ve vámi navštíveném pohostinství nevaří, zkuste z nich vylomit alespoň pár utopenců, nebo nakládané hermelíny. Krajní možností jsou brambůrky, co naděláme, když už máme přestávku, hlavně nezapomenout peníze.

Voda

Pokud vás někdo přinutil jít běhat v létě v pěkném počasí a zrovna kolem vodní nádrže, kde se jiní „normální“ lidé opalují a odpočívají, tak to je jasné znamení, že nastal čas běžecké přestávky. Být nahý je dnes stejně moderní jako běhání, tak se vůbec neostýchejte si pár hodin odpočinout mezi rekreanty. Dlouhou chvíli si můžete zkrátit spánkem, chladivou koupelí, nebo opět snědením všeho co máme s sebou.

aktualni

Lavička

Lavičky obce vystavují především proto, aby se na nich odpočívalo. Neodpočinete-li si na každé, kterou zrovna potkáte, budou potom k ničemu a to by bylo moc smutné.

TIP: Na lavičce se dá i ležet, když už vás po dlouhém odpočinku v sedě bolí zadek.

Občerstvovací stanice

Občerstvovací stanice je na hromadných bězích pořadatelem přesně zvolené místo, kde se bude odpočívat. Už vás však někdo pozval na večírek s občerstvením a dal vám tam vodu a ionťák? Na správné občerstvovací stanici by neměli chybět chlebíčky, řízečky a pivo. Proto pokud jdete na závod, předem se informujte o menu občerstvovacích stanic, abyste se mohli na odpočívání případně dobrotami sami předzásobit.