Jak doběhnout dál

Určitě znáte situace, kdy z domova vyběhnete s plánem uběhnout určitou vzdálenost, ale v průběhu běhu, kdy vám docházejí síly, plánovanou vzdálenost zkracujete. Této nedisciplinovanosti lze snadno předejít, nebo jí alespoň potlačit.

Odvezte se na start

Nejefektivnější způsob, jak zkrácení trasy předejít, je nechat se například autobusem odvést od domova na start. Chcete-li běžet 20km, svezte se autobusem 20km a zpět už to neošidíte. 

Zpomalte

Zpomalíte-li běh, zpomalíte také rychlost výdeje energie a energetická krize nepřijde tak náhle a tak hluboká, že by vás od tréninku odrazovala. Pokud se s nedostatkem enegie potýkáte často, vezměte si do ruky Carbosnack a dbejte na dostatečný pitný režim.

Udělejte si na běh dost času

Častým důvodem, proč se rozhodnete zkrátit trasu bývá časová tíseň. Pokud máte již za hodinu schůzku na druhé straně města a čeká vás ještě sprcha a další nutné aktivity, jste nuceni svůj běžecký plán pokřivit. Myslete proto dopředu a dávejte si větší rezervu, není nic kontraproduktivnějšího, než si pokazit pěkný výběh vnitřním stresem.

Dejte tělu vše co potřebuje

Výkonné tělo musí být dobře vyživené a vše co potřebuje najdeme v běžných potravinách. Nehledejme žádné zázraky, stačí ovoce, zelenina, ořechy, semínka, luštěniny, maso, ryby a vás napadne jistě mnoho dalšího. Brambůrky jsou zelenina, ale vynechejte je ;)

aktualni