Dírka navíc v běžeckých botách?

Stylů zavazování tkaniček běžeckých bot je nesčetně, já například nové boty nazuji, tkaničky co nejvíce povolím, udělám dva uzly a tkaničky ustřihnu. Celou životnost bot je pak bez rozvazování nazouvám zcela na volno. Děláte někdo větší hrůzy? Asi ne. Jak však správně zavazovat tkaničky běžeckých bot a napadlo vás někoho k čemu je tzv. dírka navíc?

Všimli jste si na svých běžeckých botách poslední horní dírky nad tkaničkami? Víte proč tam je, nebo přemýšleli jste o tom někdy? Představíme vám vychytávku, o níž doufáme ještě nevíte a bude se vám hodit. Puchýře sbohem!

Poslední nesymetrická dírka slouží k provléknutí tkaničky a přitažení boty na nohu přesně tak, jak potřebujeme a to i v případě, že nám boty úplně přesně nesedí. Udržuje kotník a patu správně sešněrované, aniž byste museli přehnaně utahovat celou botu a svírat si tak nárt s prsty. Díky jakémusi zámku, který správným úvazem vytvoříte, vám noha v botě už nikdy nebude klouzat. Jak na to? Tkaničku provléknete dírkami (nikoli křížem, ale na té straně, kam tkanička patří) a vytvoříte si na obou stranách jakousi smyčku. Až poté tkaničky klasicky překřížíte a provléknete protilehlý konec výše uvedenou smyčkou. Utáhněte směrem dolů (pokud byste tahali směrem nahoru, smyčka se nestáhne úplně). Pak klasicky uvažte mašličku a máte perfektně sešněrované boty. Pokud na svých botách dírku navíc nenajdete, můžete stejným způsobem využít poslední dírky. V tomto videu si můžete názorně prohlédnout, jak "uzamknout" nohu v botě a předejít tak jejímu odírání v ní a následným puchýřům.

 

aktualni