Altra

ALTRA je výrobcem běžeckých bot se správnými biomechanickými vlastnostmi, blízkými přirozenému způsobu běhu.

ALTRA byla původně navržena s cílem umožnit změnou techniky běhu další sportování lidem s chronickým zraněním kolen a bolestmi zad.

Před lety, při sledování zákazníků, kteří si kupovali běžecké boty ve specializované prodejně běžecké obuvi Rocky Mountains, si budoucí výrobce všimnul znepokojujícího trendu běžců došlapovat při nesprávném držení těla a z příliš vysoké výšky, což bylo dané konstrukcí podešve většiny tehdy vyráběných bot. Když zákazníka podrobili testu při běhu naboso, jeho styl se většinou ihned změnil k lepšímu. Po zjištění, že zdrojem problémů je příliš vysoká patní část podešve začali řešit i důkladné tlumení při velké zátěži, stejně jako poměrně častou nadváhu některých běžců nebo problém správné pozice chodidla během celé fáze běžeckého kroku. Za účelem potlačení těchto nedostatků byla vytvořena speciální platforma  Zero Drop ™. Už při prvním testování  platformy Zero Drop ™ byly patrné často neuvěřitelné výsledky mezi zaměstnanci i zákazníky a tato platforma umožnila spoustě lidí návrat ke sportování. Na základě těchto poznatků se ALTRA postupně spojila s nejlepšími vývojáři v oboru, elitními běžci i odborníky na biomechaniku a začala jejich prostřednictvím přenášet tyto moderní poznatky a zkušenosti do nejširší běžecké komunity.

ALTRA Zero Drop ™, to jsou běžecké boty nejenom pro ultramaratonce  nebo triatlonisty, ale především boty pro správnou techniku běhu  na jakoukoliv vzdálenost!

Tato unikátní konstrukce a design prokazatelně podněcují správnou techniku běhu a snižují rizika, plynoucí z dlouhodobé zátěže jako jsou bolesti zad a zranění kolen.

Platforma Zero Drop ™  také významně stabilizuje všechny fáze běžeckého kroku, zejména pak fázi odrazu, říká jeden ze zakládajících partnerů, pan Jeremy Howlett

Žádné produkty značky Altra nebyly nalezeny...